دوشنبه 1401/09/07 - 15:33
میلاد سلیمی
استان لرستان
مسوول بسیج سازندگی لرستان؛

حضور جهادگران در عرصه‌های مختلف موجب اقتدار کشور می‌شود

مسوول بسیج سازندگی لرستانحضور جهادگران در عرصه های مختلف موجب اقتدار کشور می شود افزود: باتوجه به اهمیت اجرای طرح های مختلف در مناطق روستایی، تسریع در انجام پروژه‌های آبرسانی روستاهای استان مورد توجه و اولویت ما است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی لرستان،احسان جهانبخش در حاشیه بازدید خبرنگاران لرستان از پروژه های عمرانی اجرا شده توسط گروه های جهادی در شهرستان های سلسله و دلفان اظهار کرد: ۲هزار و ۸۰۰ گروه جهادی با ۳۳ هزار نفر عضو در عرصه های مختلف برای آبادانی مناطق محروم استان فعالیت می‌کنند.

وی گفت: ۴۲۵ میلیارد تومان اعتبار در قالب طرح های جهادی امام حسن مجتبی (ع) در لرستان در حال انجام است و بسیاری از این طرح ها در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

جهانبخش با بیان اینکه طبق برنامه ۱۲۵ روستای لرستان آبرسانی خواهد شد افزود: ۳۷ میلیارد تومان اعتبار برای این اجرای طرح آبرسانی در نظر گرفته شده است.

به گفته وی براساس برنامه‌ریزی باید ۱۶ کیلومتر ساخت کانال آبرسانی کشاورزی امسال ساماندهی می کردیم که تاکنون ۷۰ کیلومتر کانال آب بر در سطح استان اجرا شده است.

مسوول بسیج سازندگی لرستان ادامه داد: با توجه به ضرورت جلوگیری از هدر رفت آب و وضعیت کنونی آب در سطح کشور و به منظور جلوگیری از هدر رفت آب چاههای کشاورزی و تسریع در انتقال آب به مزارع، اجرای طرح های عمرانی ضروری است.

وی با اشاره به ساخت سد سنگی ملاتی دوآب سلسله گفت: برای ساخت این سد یک میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود، اما بسیج سازندگی طی یک تفاهم نامه و با ۴۶۰ میلیون تومان با کار جهادی و شبانه روزی این سد را طی سه ماه تکمیل و به بهره‌برداری رساند.

مسوول بسیج سازندگی لرستان همچنین بیان کرد: ۵۰۰ واحد مسکونی تاکنون توسط گروههای جهادی ساخته و تحویل مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان شده است و برنامه‌ریزی برای تحویل ۳۰۰ واحد مسکونی دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

جهانبخش ادامه داد: همچنین با پیگیری و کمک بسیج سازندگی لرستان ۵۳ هزارو ۴۲۱ بسته نوشت افزار بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع و ۲۲۷ زندانی غیرعمد از زندان های استان آزاد شدند.

مسوول بسیج سازندگی لرستان اظهار کرد:یکهزار و ۵۹۵ مورد جهیزیه تاکنون به زوج‌های جوان اهدا و ۵۶۱ هزار و ۹۷۸ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد.

وی با بیان اینکه حضور جهادگران در عرصه های مختلف موجب اقتدار کشور می شود افزود: باتوجه به اهمیت اجرای طرح های مختلف در مناطق روستایی، تسریع در انجام پروژه‌های آبرسانی روستاهای استان مورد توجه و اولویت ما است.

وی بیان کرد: ماموریت بسیج سازندگی محرومیت زدایی در حاشیه شهر، روستاها و مناطق عشایری است و مجمع جهادگران با ۱۰ کارگروه تخصصی به دنبال راهکار برای برطرف کردن مشکلات می باشد.

مسوول بسیج سازندگی لرستان اظهار کرد: تامین اعتبارات مورد نظر برای این اهداف، توسط قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)، سازمان و تفاهم نامه های بین دستگاهی می‌تواند در راستای حل مشکلات محلات آسیب پذیر، حاشیه شهر و کمتر برخوردار انجام شود.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.