دوشنبه 1400/12/09 - 16:56
سمیه بهرامی
استان لرستان
مسئول سازمان بسیج سازندگی لرستان:

برای محرومیت زدایی باید محله محور عمل کنیم

جلسه مشترک مسئول بسیج سازندگی لرستان ، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، دفاتر تسهیلگری وتوسعه ملی شهرستان خرم آباد جهت امضای تفاهم‌نامه همکاری بین بسیج سازندگی و دفاتر تسهیل‌گری خرم‌آباد در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد .

به گزارش رسانه بسیج سازندگی از خرم آباد:
 《سرهنگ احسان جهانبخش》با بیان اینکه در دین مبین اسلام به مقوله جهاد بسیار پرداخته شده، خاطرنشان ساخت: در دین ما بهترین کار جهاد است که به دو قسم جهاد با نفس (جهاد اکبر) و جهاد با دشمن(جهاد اصغر) تقسیم شده و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این مقطع ، جهاد اقتصادی و جهاد تبیین را مطرح  فرمودند و ما موظف هستیم طبق فرموده حضرت آقا خدماتی که نظام به مردم ارائه می دهد در سطح جامعه به صورت گسترده اطلاع رسانی کنیم .

بر اساس مفاد این تفاهم نامه کمک به آبادانی و توسعه فضاهای آموزشی، فرهنگی و اقتصادی، ارائه خدمات حمایتی در مناطق کمتر برخوردار خرم‌آباد با نقش‌آفرینی گروه‌های جهادی، همکاری در زمینه تأمین مالی و تأمین سرمایه لازم برای ایجاد و توسعه مشاغل خانگی، کمک به توسعه کارآفرینی به‌ویژه برای زنان سرپرست خانوار، همکاری مشترک در ایجاد صندوق‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی در محلات کمتر برخوردار، همکاری بسیج سازندگی با دفاتر تسهیل‌گری در برگزاری کلاس‌های مهارت‌آموزی، استفاده دفاتر تسهیل‌گری از ظرفیت‌های سپاه در برگزاری نمایشگاه‌ها و غرفه‌های فروش محصولات سالانه و فصلی از زمینه‌های همکاری بسیج سازندگی لرستان و دفاتر تسهیل‌گری خرم‌‌آباد خواهد بود.

از دیگر زمینه‌های فعالیت مشترک بسیج سازندگی لرستان و دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی خرم‌آباد می‌توان به تشکیل صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج در سطح محلات، همکاری مشترک برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و کودکان کار، ایجاد کانون‌های مشترک با مساجد محلات و عضویت اعضای دفاتر تسهیل‌گری و فعالان محله در پایگاه‌های مقاومت بسیج اشاره کرد.
مسئول بسیج سازندگی لرستان آمار و ارقامی نیز ارائه داد: در استان لرستان  ۲۷۵۰ گروه جهادی تشکیل شده و ۷۰۷ صندوق قرض الحسنه با ۳۰ هزار عضو  داریم که آورده این صندوق ها ۱۸ میلیارد تومان است که دو برابر این مبلغ بانک به ما وام می دهد که می توان در بحث اشتغالزایی از این اعتبارات استفاده کرد .

سرهنگ جهانبخش یادآور شد: راه اندازی یک کارگاه خیاطی در مسجد الزهرا(س) منطقه دره گرم در دستور کار است همانگونه که در اسدآبادی کارگاه خیاطی احداث کرده ایم، کمک های مومنانه از ابتدای بروز بیماری کرونا تاکنون در دستور کار بوده و قریب به ۳۸۷ هزار بسته معیشتی توزیع شده ، طبخ غذای ما از یک میلیون و ۳۰۰ هزار عبور کرده ، بیش از ۳۴ هزار پک لوازم التحریر ، ۲/۵ میلیون ماسک و یکهزار جهیزیه توزیع شده و ۲۲۰ زندانی جرائم غیر عمد آزاد نموده ایم .
وی با تقدیر از زحمات و پیگیری های دفاتر تسهیلگری، اذعان داشت: دفاتر تسهیلگری درد مردم را فهمیده و پیگیر امورات اهالی حاشیه نشین هستند، بسیج سازندگی به عنوان یک دستگاه اجرایی که حوزه فعالیتش روستاها و حاشیه شهرهاست به مسائل حاشیه نشینی ورود کرده و دفاتر تسهیلگری را حمایت می کند .

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.