سه شنبه 1400/10/21 - 13:40
سمیه بهرامی
استان لرستان
محرومیت زدایی از چهره لرستان با همکاری بسیج سازندگی

ساخت۱۰ هزار مسکن برای مددجویان کمیته امداد توسط سپاه/ نهضت محرومیت‌زدایی ادامه دارد

دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ساخت۱۰ هزار مسکن برای مددجویان کمیته امداد در ۱۴ استان کشور خبر داد.

به گزارش رسانه بسیج سازندگی از خرم‌آباد، سردار سیدضیاءالدین حزنی صبح امروز در آیین افتتاح ۵۰۰ و کلنگ‌زنی ۳۰۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدا به ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: امروز باید از همه مردم لرستان به خاطر کمک‌های مومنانه قدردانی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه ماموریت اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دفاع از نظام مقدس و امنیت پایدار است، اما ذات سپاه این است که همیشه در کنار مردم بوده و هست، چرا که به ما سفارش شده با مردم و در کنار مردم باشیم.

دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در رده‌های مختلف سپاه لرستان تا به امروز ۲ هزار و ۹۴۸ پروژه عمرانی و ۱۳ هزار و ۸۳۵ پروژه غیرعمرانی با اعتبار ۲۲۶ میلیارد و ۹۵ میلیون تومان ایجاد شده است، افزود: این پروژه‌ها در بخش‌های مختلف مسکن برای محرومان، خانه‌های عالم، مصلی‌ها، درمانگاه، غسال‌خانه، آب‌رسانی شرب، احداث قنات، پروژه آبخیزداری و منابع طبیعی، تعمیر و احداث مدرسه، و ساخت پل و راه روستایی توسط سپاه در لرستان انجام شده است.

سردار حزنی از ساخت۱۰ هزار مسکن برای مددجویان کمیته امداد در ۱۴ استان کشور خبر و ادامه داد: نهضت محرومیت‌زدایی تا رفع کامل محرومیت ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در لرستان، سپاه ساخت ۴۲۰ واحد و ۸۰ واحد دانشگاه امام حسین بر عهده داشتند که تاکنون سپاه ۵۰۰ واحد را محقق کرده است، ضمن اینکه ۷۷ میلیون تومان برای هر واحد هزینه شده که کاری نشدنی بود.

دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: آمادگی داریم که ۳ هزار جهیزیه به لرستان اهدا کنیم، همچنین مساجدی را بین راه‌های استان ایجاد کنیم تا مردم از فضاهای معنوی و فرهنگی بیشتری بهره ببرند.

سردار حزنی با تاکید بر اینکه هر کسی دل هموطنان را آرام می‌کند، اقدامی ارزشمند انجام داده است، گفت: بهترین مردم را داریم که در عرصه‌های مختلف پشتیبان نظام بوده و هستند و اصلا زیبنده نیست که محرومیتی از جهت مسکن داشته باشند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.