نماینده ولی‌فقیه لرستان درجمع کارکنان بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) و گروه های جهادی گفت :
شناسه خبر :۹۸۹۰

گام دوم انقلاب نیازمند روحیه و مدیریت جهادی است‌

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: باید با روحیه و مدیریت جهادی برای تداوم انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب حرکت کنیم.
نسخه مناسب چاپ

آیت‌الله سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در دیدار با کارکنان بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل (ع ) و نیروهای جهادی مجمع و شورای جهادی سازمان بسیج سازندگی استان که در بیت امام‌جمعه برگزارشد با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با گروه‌های جهادی اظهار داشت: کاری که مقام معظم رهبری مهر تأیید برآن گذاشتند و خود را ناتوان از تشکر از گر‌وه‌های جهادی دانستند  دیگر مجالی برای تعریف و تمجید باقی نمی‌ماند.

وی افزود: درس بزرگ  اخلاص، ایثار و مقدم‌داشتن دیگری بر خود در جریان مباهله یک مربوط  به کار جهادگران است، چراکه در جریان سیل اخیر دیدیم کسانی که خودشان نیازمند کمک بودند اما دیگری را بر خود مقدم می‌دانستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: به‌طور یقین یک جوان پس از یک‌سال  تحصیل نیازمند استراحت است ولی جوانان جهادی به‌دنبال کار جهادی می‌روند که این اقدام بسیار ارزشمند است.

وی اخلاص را رمز ماندگاری کارهای جهادی دانست و بیان کرد: نیروهای جهادی بااخلاص هستند و برای خداوند کار می‌کنند، علت اینکه همگان در برابر عظمت کار نیروهای جهادی سر تعظیم فرود می‌آورند اخلاص است.

میرعمادی گفت: نیروهای جهادی هیچ‌گونه چشم داشتی ندارند و منفعت خودشان  را بر منفعت مردم ترجیح نمی‌دهند، کار نیروهای جهادی برخاسته از ایمان، اخلاص، ایثار و بدون چشم‌داشت بوده که همین امرسبب ماندگاری، عظمت و بزرگی نیروهای جهادی‌ست.

وی تصریح کرد: اندیشه جهادی یک اندیشه نورانی و امیدبخش است، جهاد با مال و جان در قرآن اجرعظیمی دارد و فکری نورانی‌ست که براساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید فکر جهادی عمومی و همگانی شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در رابطه با بیانیه ۹ ماده‌ای مقام معظم رهبری به نیروهای جهادی خاطرنشان کرد: این بیانیه به گروه‌های جهادی یک منشور حرکت جهادی و سند راهگشا برای تداوم کار جهادی‌ست که درآن نکات دقیقی ذکر شده و همیشه این بیانیه را باید دراختیار داشته باشیم.

میرعمادی اظهار داشت: شروع گام اول انقلاب اسلامی انقلابی با روحیه و باروحیه جهادی، اخلاص و انگیزه بود ولی به‌تدریج  که بالا آمد فراموش شد دوران دفاع‌مقدس چه دورانی بود؟ پس از دفاع مقدس  دوران دیگری بود به گونه‌ای که تاریخ تکرار شد و کسانی که در صدر اسلام شمشیر می‌زدند جنگ که تمام شد بر سر تقسیم غنائم و مال درگیر شدند و امیرالمومنین (ع)بر شمشیر زبیر دست می‌کشیدند، گریه می‌کردند و می‌گفتند این شمشیر چقدر غبارها را از اسلام زدود اما امروز تعلقات دنیا بر او غلبه کرده‌است.

وی افزود: در دوران دفاع‌ مقدس افرادی بودند که حتی جهیزیه عروسی خود را برای کمک به جبهه می‌فرستادند اما امروز شاهد هستیم افرادی بیت‌المال را برای خودشان چپاول می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: در گام اول انقلاب نظام و انقلاب تثبیت شد، دشمنان ناکام و استقلال حفظ شد. پس از جنگ پیشرفت‌های نظامی و سیاسی حاصل و اقدامات فرهنگی خوبی انجام شد، اما گام دوم نیز نیازمند یک حرکت جدید با روحیه جهادی سال‌های اول پیروزی انقلاب است.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری روحیه جهادی جهت برداشتن گام دوم انقلاب را در جوانان و نیروهای جهادی دیده‌اند بر همین اساس کار نیروهای جهادی مورد حمایت و توجه خاص مقام معظم رهبری‌ست.

میرعمادی گفت: باید با روحیه جهادی و مدیریت جهادی برای تداوم انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب حرکت کنیم، ولی متأسفانه امروزه مسئله مدیریت انقلابی مغفول مانده‌است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها