سرهنگ پاسدار علی بیرانوند مسئول بسیج سازندگی استان لرستان گفت :
شناسه خبر :۹۶۱۲

آبادانی مناطق محروم لرستان توسط بسیج سازندگی؛ ۱۱۰۰ پروژه زودبازده اجرایی می‌شود

خدمت بی منت جهادگران بسیجی در مناطق محروم لرستان، محرومیت را به آبادانی تبدیل کرده و امسال نیز با دستان پر مهر خود ۱۱۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی را اجرایی می‌کنند.
نسخه مناسب چاپ

 

آقای بیرانوند اظهار داشتند : هرگاه سخن از محرومیت و محرومیت‌زدایی به میان می‌آید ناخودآگاه یاد جهادگران بسیجی در اذهان مردم تداعی می‌شود؛ جهادگران خاکی پوشی که بدون منت خدمت می‌کنند و در کنار مردم محروم هستند.امروز در هر منطقه دورافتاده‌ای که حضور می‌یابی نشانی از خدمت‌رسانی بسیج سازندگی وجود دارد، در استان لرستان نیز جهادگران بسیجی گام‌های مؤثری در راستای محرومیت‌زدایی برداشته‌اند و حتی در مناطق صعب‌العبور نیز در جهت آبادانی به‌خوبی عمل کرده‌اند.

از اردیبهشت‌ماه سال ۷۹ که مقام معظم رهبری دستور تشکیل بسیج سازندگی و خدمت‌رسانی به مناطق محروم را دادند، این جهادگران مخلص آستین همت بالا زدند و در جهت آبادانی تمام تلاش خود را به کار بستند.

سرهنگ علی بیرانوند اظهار داشت: پس از وقوع سیل فروردین‌ماه امسال در استان لرستان، ۶۰۰ گروه جهادی در قالب ۹ هزار و ۷۰۰ نفر به مناطق سیل‌زده استان اعزام شدند.

وی بیان کرد: اهم اقدامات این گروه‌های جهادی امدادرسانی، خدمات‌رسانی، پاک‌سازی منازل مردم از آثار سیل، بازگشایی معابر، کمک‌رسانی و کارهای خدمات درمانی در این مناطق بوده است.مسئول بسیج سازندگی استان لرستان با اشاره به پروژه‌های در دست‌ساخت در استان عنوان کرد: امسال هزار و ۱۰۰ طرح و پروژه زودبازده در مناطق محروم استان لرستان اجرایی می‌شود.

وی بیان کرد: دو هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی تخریب‌شده در سیل اخیر بازسازی می‌شود که در مرحله نخست ۵۰۰ واحد احداث و هزار و ۶۰۰ واحد تعمیر و بازسازی می‌شود.

سرهنگ بیرانوند بابیان اینکه تاکنون اقدامات جهادگران بسیجی در مناطق محروم لرستان بسیار قابل‌توجه بوده است تصریح کرد: امسال ۲۸ هزار نفر به اردوهای جهادی اعزام می‌شوند و در راستای محرومیت‌زدایی تلاش خود را به کار می‌برند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها