افتتاح پروژه‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی در مناطق محروم لرستان
شناسه خبر :۲۴۷۹

افتتاح پروژه‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی در مناطق محروم لرستان

بازدید و افتتاح پروژه‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان لرستان در مناطق محروم بخش‌هایی از شهرستان چگنی و دهستان‌های میربگ از مناطق محروم شهرستان نورآباد توسط فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان صورت پذیرفت.
نسخه مناسب چاپ

روستاها و مناطق محروم که از زیرساخت ها یا امکانات کمی برخوردار هستند در لرستان کم به چشم نمی خورد که دولت همواره تلاش هایی کرده تا خدمات مناسب به این مردم برسد و در این راه فقط دولت وارد عمل نشده و در زمینه محرومیت زدایی سپاه و بسیج همواره یاری رسانده است.
در آستانه  چهل امین سالگرد پیروزی انقلاب و در ایام الله دهه فجر  همیشه پروژه هایی افتتاح می شوند تا نشانی از پیشرفت این کشور و همیاری نیروها و افراد مختلف در این راستا باشد.

بخش هایی از شهرستان چگنی و  دهستان های میربگ از مناطق محروم شهرستان نورآباد که امروزه مورد توجه در راستای محرومیت زدایی توسط قرارگاه پیشرفت و  آبادانی بوده و سعی در پیشرفت این مناطق محروم  داشته است.

در بازدیدی که توسط فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل(ع)استان لرستان وقرارگاه پیشرفت و آبادانی استان لرستان  از دهستان های محروم کشکان شمالی شهرستان چگنی و میربگ جنوبی شهرستان نورآباد دلفان  انجام شد برخی از تلاش های این قرارگاه به ثمر نشسته و افتتاح شد.

افتتاح خانه عالم روستای خانه سرخ کشکان شمالی شهرستان چگنی  و تحویل خانه ساخته شده برای محروم در روستای چهار آب کشکان شمالی  از جمله پروزه های این قرارگاه در شهرستان چگنی بود که با حضور این عزیزان افتتاح شد.

بازدید از عملیات ساخت مسجد روستای ورپل،تحویل غسالخانه روستای سرمرنگ دهستان میربگ جنوبی، مرمت مسجد روستای میرزا آباد دهستان میربگ جنوبی شهرستان نورآباد  افتتاح شد و بازدید از طرح آبرسانی روستای گورمحمد دهستان میربگ جنوبی  که حدود ۷ کیلومتر  از سرچشمه تا روستا که توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان لرستان  در حال انجام است تا سبب مهاجرت معکوس اهالی این روستا شود که به شهر مهاجرت کرده اند.

معنویت و زیبایی این سفر با شرکت در یادواره شهدای میربگ به اوج خود رسید و  سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان  در این مراسم با بیان اینکه ما لباس پاسداری را لباس خادمی مردم می‌دانیم، بیان داشت: مهمترین فلسفه انقلاب خدمت به اقشار مختلف مردم به ویژه قشر مستضعف و محروم جامعه و معیار سنجش عملکرد هر مدیر و مسئولی  خدمت به مردم است.

 فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان  با بیان اینکه سپاه با قوت به بحث محرومیت زدایی ورود پیدا کرده است، بیان داشت:  ۱۰۰ دهستان درسطح کشور برای توسعه و اجرای طرح‌های اقتصای، عمرانی، فرهنگی و ... در نظر گرفته شده است و دهستان میربگ جنوبی نیز یکی از همین دهستان‌ها می‌باشد که به توفیق الهی پروژه‌های متفاوتی برای محرومیت زدایی از آن اجرا خواهد شد.

گفتنی است بازدیدی  از پروژهای در دست اقدام قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان لرستان در روستا های دهستان های میربگ وکشکان شمالی این سفر را  خاتمه داد.

 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها