چهارشنبه 1399/09/19 - 11:10 lorestan-admin
نرم افزار اطلس جامع مناطق محروم لرستان

نرم افزار اطلس جامع مناطق محروم لرستان تهیه می شود

مسئول بسیج سازندگی لرستان با اشاره به واگذاری تسهیلات ارزان قیمت در راستای اشتغال‌زایی در مناطق محروم و حاشیه نشین شهری گفت: نرم افزار اطلس جامع مناطق محروم لرستان تهیه می‌شود.

به گزارش رسانه بسیج سازندگی لرستان سرهنگ احسان جهانبخش در کارگروه محرومیت‌زدایی که به دبیری بسیج سازندگی لرستان برگزار شد اظهارداشت: نرم افزار اطلس جامع مناطق محروم استان لرستان تهیه و پروژه‌های محرومیت‌زدایی(ذیل اطلس) بنام شهدای گرانقدر استان در مناطق محروم استان نامگذاری می‌شوند.

وی یکی از برنامه‌های مصوب شده را نامگذاری طرح‌های هادی روستایی و پروژه‌های بنیاد مسکن بنام شهداری گرنقدار استان دانست و افزود: دوره‌های آموزشی توانمندسازی روستائیان در مناطق محروم با اولویت خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران برگزار می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی لرستان با اشاره به واگذاری تسهیلات ارزان قیمت در راستای اشتغال‌زایی در مناطق محروم و حاشیه نشین شهری عنوان کرد: اراضی منابع طبیعی جهت کشت گیاهان دارویی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران واگذار می‌شود.

وی یکی دیگر از برنامه‌ها را تکمیل و تجهیز مدارس مناطق محروم بنام ستاد کنگره 6300 شهید استان برشمرد و گفت: جشنواره بوم گردی و گردشگری در مناطق محروم استان برگزار می‌شود.

جهانبخش حمایت از پروژه تولید مرغ بومی جهت ارتقا امنیت غذایی را از دیگر برنامه‌های مصوب شده دانست و  بیان کرد: طرح ساخت، نصب تابلو، المان و تمثال مبارک شهدا نیز در مناطق محروم استان اجرا می‌شود.