پنجشنبه, 10/07/1396 - 10:55 lorestan
اتحاد حول محور ولایت تنها راه توفیق در برابر حوادث است / همواره خطر فتنه احساس می‌شود

اتحاد حول محور ولایت تنها راه توفیق در برابر حوادث است / همواره خطر فتنه احساس می‌شود

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: اتحاد حول محور ولایت و حضور همیشگی مردم درصحنه تنها راه برون‌رفت از مشکلات و حوادث است.
 اتحاد حول محور ولایت تنها راه توفیق در برابر حوادث است / همواره خطر فتنه احساس می‌شود

جت‌الاسلام شمس الله جلیلیان دیروز در همایش بصیرتی و روشنگری که به مناسبت 9 دی در حسینیه ثارالله شهرستان خرم آباد برگزار شد، اظهار کرد: در فتنه 88 چهره‌ها شناخته شدند و خودی و نا خودی و انقلابی و غیرانقلابی مشخص شدند.

وی با اشاره به اینکه با نگاه به تاریخ می‌بینیم که تمامی فتنه‌ها دارای یک نقطه مشترکی هستند و آن چیزی جز دنیاطلبی نیست و می‌بایست از آن درس عبرت گرفت، خاطرنشان کرد: یکی از عوامل مؤثر در ایجاد فتنه، خودخواهی و خودرأی بودن است چراکه این دو سبب می‌شوند انسان در دنیا اهل فتنه و اهل حساب‌وکتاب شود.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بیان کرد: جاه‌طلبی، حرص و طمع از دیگر عوامل مؤثر بر ایجاد فتنه است و اگر انسان بخواهد در فتنه‌ها گرفتار نشود باید هواهای نفسانی خویش را کنترل نماید.

وی تصریح کرد: بی‌بصیرتی از دیگر عامل در ایجاد فتنه است که علت بی‌بصیرتی جدا شدن از ولایت است، کسی که امام زمان خود را نشناسد و از حریم ولایت جدا شود محکوم‌به بی‌بصیرتی است و همین عامل سبب می‌شود فرد در مقابل امام زمان خویش قرار گیرد.

حجت‌الاسلام جلیلیان افزود: اما اگر کسی تقواپیشه کرد، توانایی تشخیص حق از باطل را پیداکرده و در مسیر ولایت قرار می‌گیرد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان تصریح کرد: نفوذ عوامل داخلی در جریان فتنه 88 کاملاً مشهود بود و حتی خود دشمن  به این نفوذ اذعان داشت چرا خطر همیشگی نفوذ دشمن در بین عناصر داخلی وجود دارد.

وی بصیرت و دانایی را ازجمله صفات لازم برای غلبه بر فتنه دانست و تصریح کرد: تقوا از بصیرت مهم‌تر است چراکه به گفته امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) تقوا همچون نورافکنی است که مانع ورود انسان به ظلمات و تاریکی‌های دنیوی می‌شود.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان یادآور شد: عمار یک نمونه بارز و الگوی زیبایی است که هر انسانی در شرایط سخت زندگی می‌تواند او را الگوی خویش قرار دهد، عمار تا آخرین لحظه در کنار ولایت برای ارزش‌های اسلام جنگید و در آخر به شهادت رسید.

حجت‌الاسلام جلیلیان به برخی ویژگی‌های شخصیتی عمار اشاره کرد و گفت: از خصوصیات عمار پیروی از اسلام، غرق نشدن در گشایش‌های زندگی، ذوب شدن در اسلام، مشق جنگ بر اساس مصالح مسلمین و تلاش برای احقاق حق ولی‌فقیه بود که این صفات باعث عاقبت‌به‌خیری او نیز شد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در فتنه 88 سران فتنه اختیار خود را به دشمنان نظام دادند و از مسیر ولایت جدا شدند، آنان بر لجاجت خود پافشاری کرده و قصد براندازی نظام را داشتند که باتدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم این توطئه درهم‌شکسته شد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان طلحه و زبیر را از نمونه‌های تاریخی شکست‌خورده در برابر هواهای نفسانی و دنیاطلبی عنوان کرد و افزود: این دو ازجمله افرادی بودند که جان‌فشانی‌های بسیاری برای اسلام و دفاع از پیامبر اکرم (ص) داشتند اما با گذر زمان و داشتن آقازاده‌هایی خطرناک از مسیر حق خارج شدند و دست به فتنه زدند.

حجت‌الاسلام جلیلیان اظهار داشت: به همین دلیل باید با بصیرت راه حق را انتخاب کرد و تاآخرین‌نفس در کنار ولایت ماند و این ایستادگی عاقبت‌به‌خیری را برای انسان به ارمغان خواهد آورد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تأکید بر اینکه باوجود دشمنان همواره خطر فتنه احساس می‌شود، بیان داشت: دولت کنونی آمریکا برنامه‌ریزی ویژه‌ای بر ایجاد فتنه‌های داخلی در کشور ایران دارد که لازم است با هوشیاری هرچه تمام مانع آن شد.

وی عنوان کرد: اقدامات نسنجیده همراه با شکست آمریکا و اسرائیل در منطقه به دلیل توفیقات جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه‌ها است و به همین خاطر بوده که هر از چند گاهی با نقشه‌هایی شوم قصد ایجاد اختلاف را در بین مردم ایران دارند.

حجت‌الاسلام جلیلیان اتحاد حول محور ولایت را تنها راه توفیق در برابر حوادث دانست و افزود: اتحاد حول محور ولایت و حضور همیشگی مردم درصحنه تنها راه برون‌رفت از مشکلات و حوادث است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.